Salmen Šois  •  14. apr, 2018

Gluteenivabad einevõileivad

Trenditeadlikena käime ajaga kaasas.
Loe lisaks
Salmen Šois  •  31. märts, 2018

PESAH – PAASAPÜHA – פסח

Pesah ehk paasapüha on juutide aastas üks kõige suuremaid pühi. Sellega mälestatakse heebrea orjade pääsemist Egiptuse võimu alt ning põgenemist, mis muutis orjade hõimu ühtseks rahvaks.
Loe lisaks
www  •  11. märts, 2018

Mooniseemned ja lugu Amani kõrvadest

Mooniseemned on õlimooni neerukujulised seemned. Neid saadakse kuivatatud moonipeadest. Seemned on kasutusel olnud juba tuhandeid aastaid erinevate rahvaste ja kultuuride poolt. Kuigi mooniseemneid toodetakse ka oopiumimoonist ei sisalda need kahjulikke aineid.

Loe lisaks
www  •  31. jaan, 2018

Tu bi-Švat

See on tuntud kui puude püha. See on üks neljast pühast, mis ülistab loodust, nagu mainitud Mišna’s (üks osa Talmudist). Tu bi-Švat leiab aset juudi kalendri viienda kuu viieteistkümnendal päeval (veebruari alguses), kui Iisraeli viljapuudel hakkab kogunema mahl. Tähistamiseks on komme süüa erinevaid puuvilju ja pähkleid.

Loe lisaks
www  •  28. jaan, 2018

Surnumere (Soolamere) soola lugu

Käies Iisraelis on üheks minu eesmärgiks alati täiendada soolavaru Surnumere või nagu Iisraelased kutsuvad Soolamere (Jam ha-Melah, יָם הַמֶּלַח‎ ) soolaga. See on üks minu kiiksudest, mida kasutan tähtsatel pidupäevadel oma juudi roogade maitsestamisel.
Loe lisaks
www  •  02. jaan, 2018

Raamat "Juudi köök"

Juudi köök kõlab keskmise eestlase kõrvus sama võõralt kui sünagoog ja tundub kauge nagu Iisrael. Tegelikkuses on siin esitatud aga lihtsalt valmivaid roogi, mis on valmistatud taskukohasest toorainest.

Loe lisaks